Upravit stránku

Nabízíme křemelinové naplavovací filtry s vertikálními prvky, které vám zajišťují vysokou kvalitu filtrátu a spolehlivou filtraci. S výrobou filtračních zařízení máme více než 50 let zkušeností! Díky tomu jsme nejenom doma, ale i v zahraničí považováni za jednoho z nejlepších dodavatelů specializované filtrační techniky pro pivovarnictví. 

Filtrační svíčky nové generace zvyšují kvalitu filtrace, spolehlivost filtrace, snižují náročnost obsluhy zařízení a zvyšují hospodárnost  provozu snížením dávek pomocných filtračních prostředků.

Při dodržení všech doporučených vstupních parametrů piva garantujeme na výstupu průměrně do pěti kvasinkových buněk ve 100 ml filtrovaného piva.

Výhody:

  • vysoká kapacitní výkonnost cyklu a účinnost filtrace;
  • bezkonkurenčně nízké provozní náklady;
  • zajištění konstantního průtoku filtrem.

Naplavovací filtry jsou pevnou součástí našeho výrobního programu a  možnosti, které tato metoda poskytuje, stále nejsou vyčerpány. 

Křemelinová filtrace piva

Jak probíhá spolupráce:

  • vypracujeme pro vás nezávaznou nabídku;
  • pomůžeme vám s výběrem vhodného zařízení, případně sestavením funkční filtrační nebo stabilizační linky podle vašich potřeb;
  • dodáme a namontujeme zařízení a plně ho zprovozníme;

 

  • pomůžeme vám s optimalizací procesu filtrace nebo stabilizace piva;
  • zaučíme obsluhy ve správném a bezpečném používání;
  • postaráme se vám o záruční servis. 

Vyberte si filtrační zařízení

Mobilní svíčkové filtry FKS M

Pohyblivé svíčkové křemelinové filtrační zařízení FKS má filtrační plochu 1 – 5 m2. Mají pevnou konstrukci a dlouhou životnost. 

Filtrační linky

Nepohyblivé filtrační zařízení s naplavovacími filtry typu FKS je určeno primárně k filtraci piva. Nabízíme různý stupeň automatizace, dle místních podmínek, přání a možností provozovatele.

Jak filtrace pomocí křemeliny funguje

Filtrace pomocí křemeliny je dnes již klasickou metodou nejen pro filtraci piva, ale i pro filtraci vína a jiných nápojů a kapalin.  

V potravinářství má široké uplatnění. Používá se nejen v pivovarnictví, ale i ve vinařství, při výrobě ovocných šťáv a koncentrátů, ale také k čištění solných lázní a v dalších oblastech.

Vertikální filtrační svíčky nové generace jsou vyráběné technologií přesného vinutí a navařování nerezového drátu na pevnou osnovu. Tyto svíčky jsou nosičem pro postupně naplavované pomocné filtrační prostředky (křemelina, perlit, celulóza, či jejich směsi), které se dávkuje do filtrovaného piva, zachycuje se na těchto svíčkách  a spolu s nimi se zachytí nejen téměř všechny pivní kvasinky ale i některé jiné pivu škodlivé  částice.

Napište si o bezplatnou nabídku

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Nahoru